Wybierając ubezpieczenie GAP, zabezpieczasz się przed finansowymi stratami w przypadku szkody całkowitej pojazdu. Nasza lista kontrolna pomoże Ci przejść przez proces decyzyjny, od zrozumienia czym jest ubezpieczenie GAP, przez ocenę, czy jest Ci ono potrzebne, aż po wybór najlepszej oferty. Dzięki naszej 3-punktowej checkliście dowiesz się, jak nie przepłacić i jak skutecznie zabezpieczyć swój samochód oraz finanse.
Checklista (lista kontrolna)
1. Dowiedziałem się wszystkiego o ubezpieczeniu GAP
- Skorzystałem z poradników:
- Tutaj (Cennik GAP fakturowy) zorientowałem się, ile powinien kosztować dobry i tani GAP, dzięki czemu wiem już, że za niego nie przepłacę (np.: w salonie lub u leasingodawcy)
2. Przemyślałem, czy potrzebuję GAP
za
- Spokój ducha – ewentualna szkoda całkowita będzie dla mnie mniej dotkliwa finansowo (lub wcale).
- Będę miał mniej obaw przy pozostawianiu samochodu w niestrzeżonych i niemonitorowanych miejscach.
- Nie będę musiał montować dodatkowych zabezpieczeń antykradzieżowych.
- Nie będę musiał dopłacać do leasingu/kredytu w przypadku szkody całkowitej, a nadwyżka z ubezpieczenia trafi do mnie.
- Nie będę miał obaw (jak osoby nie posiadające GAP), że w przypadku trochę większego zniszczenia pojazdu, ubezpieczyciel odmówi naprawy i orzeknie szkodę całkowitą. Będzie to nawet korzystne, gdyż otrzymam więcej środków na zakup nowego.
przeciw
- Dodatkowy wydatek na zakup polisy GAP.
- Konieczność posiadania AC przez cały okres ochrony GAP.
Dowiedz się jak minimalizować te koszty:
Jak oszczędzać na ubezpieczeniach w leasingu?
3. Wybrałem GAP odpowiedni dla siebie
- Porównałem oferty GAP proponowane w salonie lub przez leasingodawcę z dostępnymi na własną rękę – Kalkulator GAP
- Wybrałem okres ochrony, limit odszkodowania dobrany do spodziewanej utraty wartości mojego samochodu oraz sposób płatności (jednorazowy/ratalny)
- Przed zakupem zapoznałem się z OWU i zapytałem sprzedającego o istotne dla mnie szczegóły ochrony i likwidacji szkody
Poznaj lepszy i tańszy GAP
Kup GAP Fakturowy w niższej Cenie. Nie przepłacaj u Leasingodawcy lub Dealera
Poradniki przydatne przy wyborze leasingu
Ubezpieczenia GAP – poradnik dla początkujących
Po raz pierwszy zainteresowałeś się ubezpieczeniem GAP dla swojego samochodu? Nie wiesz co to jest, jak działa, czy to dobre rozwiązanie i czy warto z niego skorzystać? Z tego poradnika dowiesz się wszystkiego.
Ile powinno kosztować ubezpieczenie GAP? Gdzie można je wykupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy i czy w ogóle warto ubezpieczać samochód?
Ubezpieczenie GAP jest kluczowe przy leasingu z dużą wartością końcową
Dowiedz się, dlaczego nie mając ubezpieczenia GAP, możesz być zmuszony dopłacić do wynajmu długoterminowego lub leasingu z wysokim wykupem w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży pojazdu. Wszystko za sprawą dużego wykupu…
Czy GAP jest dla Ciebie? Czy warto go kupić?
Rozważasz zakup ubezpieczenia GAP, ale masz wątpliwości, czy jest ono dla Ciebie? Czy opłaca Ci się za nie dodatkowo zapłacić? Opisujemy sytuacje i rozwiązania, które zwiększają opłacalność tego ubezpieczenia oraz odpowiadamy na wątpliwości i obiekcje.
Ranking prawdopodobieństwa kradzieży aut w 2024
Czy wiesz, że niemal połowa skradzionych pojazdów ma mniej niż 5 lat w chwili zdarzenia? Sprawdź nasz Ranking Prawdopodobieństwa Kradzieży Aut w 2024 roku, który został stworzony na podstawie statystyki kradzionych samochodów w latach 2020–2023.
Wyszukiwarka ofert leasingowych
Skontaktuj się z najlepiej ocenianymi leasingodawcami,
otrzymaj od nich oferty leasingu
i w prosty sposób wybierz tańsze finansowanie
Warunki leasingu samochodów osobowych i dostawczych u polskich leasingodawców - ten rodzaj finansowania oferuje 22 z nich. Informacja o wariantach, procedurach, okresach finansowania, wysokości wymaganego udziału własnego itp.
Komentuj i czytaj komentarze do tego artykułu na forum: Lista kontrolna ułatwiająca wybór ubezpieczenia GAP >
Autor: Michał Krupiński
Jestem autorem tego artykułu. W branży leasingowej działam od 2000 roku, co – jak łatwo policzyć – daje ponad 20-letnie doświadczenie. Od 2009 jestem wydawcą i współzałożycielem serwisu FmLeasing.pl.
Chętnie odpowiem na pytania dotyczące niniejszej publikacji. Kontakt i więcej informacji o mnie na stronie: Michał Krupiński