cesja umowy leasingu

Regulamin forum
Forum leasingowe, na którym możesz zapytać o wszystko, co jest związane z leasingiem i wynajmem długoterminowym. Odpowiedzi udzielają eksperci i osoby z branży, ale panuje tu luźna atmosfera bez regulaminowego rygoru, więc nie krępuj się dyskutować. Zachęcamy także do wyrażania swoich opinii o leasingodawcach i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: cesja umowy leasingu

Re: cesja umowy leasingu

autor: Lui » 12 lip 2011, o 12:26

leasingmaniak pisze:Chyba pamięć mnie nie myli że ustawa podatkowa miała się zmienić w ten sposób żeby ułatwićc cesję leasingu? Może to jest tegho pokłosie 8-)
Dopiero ma się zmienić.

Re: cesja umowy leasingu

autor: leasingmaniak » 11 lip 2011, o 16:22

Chyba pamięć mnie nie myli że ustawa podatkowa miała się zmienić w ten sposób żeby ułatwićc cesję leasingu? Może to jest tegho pokłosie 8-)

Re: cesja umowy leasingu

autor: Matti » 11 lip 2011, o 14:56

Lepszy rydz...

Re: cesja umowy leasingu

autor: Tomasz Piotrowski » 11 lip 2011, o 13:56

Super wiadomość tylko szkoda, że w naszym kraju nie ma prawa precedensu. Bez orzeczenia NSA, w innych sprawach wyroki mogą zapadać nadal odmienne. :(

Chociaż dobre i to.

cesja umowy leasingu

autor: urzednik » 11 lip 2011, o 13:04

Wreszcie sensowne rozstrzygnięcie sporu z fiskusem o cesje umów leasingu jako kontynuacje pierwotnie zawartych:

Po wstąpieniu do umowy leasingu nowego podmiotu korzystającego nie ulegają zmianie podstawowe okresy trwania umowy, wysokość opłat czy też przedmiot, którego umowa dotyczy.

W dalszym ciągu finansujący będzie uprawniony do odsprzedaży przedmiotu leasingu nowemu korzystającemu na zasadach i w terminach określonych w umowie z poprzednim korzystającym. W efekcie nowy korzystający będzie mógł traktować ponoszone opłaty ustalone w umowie leasingu jako koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 17b ust. 1 ustawy o CIT.

Wyrok WSA w Białymstoku z 8 czerwca 2011 r., sygn. akt I SA/Bk 176/11, nieprawomocny.

Na górę